Zmiany w SPP w Szczecinie. Pierwsza dotyczy abonentów, a druga właścicieli aut hybrydowych


Zmiany w SPP w Szczecinie. Pierwsza dotyczy abonentów, a
Zmiany w SPP w Szczecinie. Pierwsza dotyczy abonentów, a druga właścicieli aut hybrydowych … że chodzi wyłącznie o pojazdy z napędem hybrydowym w rozumieniu ustawy o elektromobilności …


Od dzisiaj zmiany w Strefie Płatnego Parkowania w Szczecinie
Pierwsza zmiana dotyczy definicji pojazdu z napędem hybrydowym. Nowela uściśla, że chodzi wyłącznie o pojazdy z napędem hybrydowym w rozumieniu ustawy o elektromobilności, tj. hybrydy plug-in. Hybrydy samoładujące, których liczba rośnie najszybciej, będą odtąd traktowane w cenniku SPP jak zwykłe pojazdy.


Strefa Płatnego Parkowania w Szczecinie | Witamy kierowców!
Zmienią się granice strefy, cennik, będzie mniej abonamentów, pierwsze 15 minut parkowania za darmo. Nowe przepisy wejdą w życie 31 marca 2021 roku. 1 lutego 2021 roku zostaną utworzone w centrum cztery nowe płatne parkingi niestrzeżone. Szczegóły w zakładce – Zmiany w SPP.


Szczecin: Projekt zmian w strefie płatnego parkowania …
SPP w nowych granicach Mieszkańcy obszarów graniczących z SPP od dawna domagają się włączenia ich ulic do strefy, bo wielu właścicieli aut, chcąc uniknąć opłat za parkowanie, okupuje miejsca przed ich domami czy lokalami użytkowymi. Propozycja zmiany granic SPP jest odpowiedzią na te postulaty.


Więcej, drożej. Szykują się duże zmiany w Strefie Płatnego …
Prawie dwukrotnie ma się zwiększyć obszar objęty płatnym parkowaniem w Szczecinie. Ma być także znacznie drożej, ale to nie koniec zmian. W zamian w mieście mają powstać cztery płatne …


Wpłynęły projekty uchwał ws. zmian w SPP – drożej, ale szerzej
Ze względu na coraz większą liczbę aut hybrydowych zmianie ulegnie stawka za postój takich pojazdów w strefie. Opłata zryczałtowana miesięczna dla właściciela hybrydy, której emisja CO2 nie przekracza 100 g/km ma kosztować 50 zł miesięcznie (do tej pory 10 zł za rok).


Miał być temat obniżek cen biletów w szczecińskiej …
Chcemy, aby w centrum miasta strefa płatnego parkowania była naprawdę rotacyjna, co oznacza, że kierowca będzie parkował tak długo jak wymaga to załatwienia sprawy, a nie przez cały dzień. Poza tym jest jeszcze aspekt ekologiczny. Mniej aut w centrum to mniejsze zanieczyszczenie powietrza – wyjaśniają urzędnicy.


Szczecińscy radni zajmą się uchwałami parkingowymi …
Co ważne, dotyczy to tylko aut hybrydowych typu plug-in (samoładujące będą traktowane jak samochody spalinowe). Zgodnie z ustawą o elektromobilności, właściciele samochodów elektrycznych pozostają zwolnieni z opłaty za postój w strefie. Absolutną nowością w szczecińskiej SPP ma być opłata zerowa za pierwsze 15 minut.


Usługi dla obywatela – Gov.pl – Portal Gov.pl
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.


Aktualności – Aktualności motoryzacyjne
Tym razem restrykcje nałożone przed tygodniem na niemal wszystkich właścicieli i użytkowników 8- i 9-osobowych busów zostały ograniczone: od soboty 7 listopada nie dotyczą m.in. wojska i policji, ale też Służby Więziennej i CBA. Zmiany dotyczą też obowiązku zakrywania ust i nosa w pojazdach.
OBD2 Diagnostic Tool